Interaktywna mapa Niemcy

Wpisz nazwę miasta, nazwę znanego miejsca lub atrakcji turystycznej, pełen adres oraz kod pocztowyNiemcy

Niemcy leżą między Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim na północy a Alpami na południu, rzeką Ren na zachodzie a Odrą na wschodzie. Całkowita liczba mieszkańców Niemiec to około 81,9 milionów, a całkowita powierzchnia kraju to 357 114,22 kilometrów kwadratowych. Niemcy graniczą na północy z Danią, na wschodzie z Polską, na południowym wschodzie z Czechami, na południu z Austrią i Szwajcarią, na zachodzie z Francją, Luksemburgiem, Belgią i Holandią. Niemcy są federacją złożoną z 16 krajów związkowych (landów) : Baden-Württemberg, Bayern, Berlin, Brandenburg, Bremen, Hamburg, Hessen, Mecklenburg-Vorpommern, Niedersachsen, Nordrhein-Westfalen, Rheinland-Pfalz, Saarland, Sachsen, Sachsen-Anhalt, Schleswig-Holstein.

Stolicą Niemiec jest Berlin (północno-wschodnie Niemcy) - położony nad rzeką Sprewą i Hawelą oraz ich dopływami. Liczba mieszkańcow to około 3,4 milionów, powierzchnia 891,85 km kwadratowych. Do najwiekszych miast Niemiec należą także: Hamburg, München, Köln, Frankfurt am Main, Essen, Stuttgart, Dortmund, Düsselforf. W Berlinie znajduje się siedziba rządu federalnego Niemiec (Bundesregierung), aczkolwiek część ministerstw rezyduje w Bonn. Część centralnych urzędów mieści się także w innych miastach Niemiec, jak Karlsruhe czy Norymberga.

Najważniejsze gałęzie gospodarki Niemiec to: przemysł elektromaszynowy, rafineryjny, energetyczny oraz hutniczy i chemiczny. Znane i cenione są także niemieckie wyroby przemysłu odzieżowego a także z dziedzin optyki i zaawansowanych technologii. Niemcy są największym eksploatatorem węgla brunatnego i soli potasowych na świecie. Niemcy mają duże obszary przemysłowe zlokalizowane wokół Hamburga, Hannoweru, Salzgitter, Saarbrücken, Frankfurtu nad Menem, Stuttgartu i Monachium. Niemcy to jeden z największych na Świecie i cieszących się znakomitą reputacją producentów samochodów, choćby takich marek jak: Mercedes, BMW, Audi, VW, Opel.

Niemcy można podzielić na cztery krainy geograficzne: Nizinę Niemiecką, Średniogórze Niemieckie, Wyżynę Szwabsko-Bawarską (przedgórze alpejskie) oraz Alpy. Turyści odwiedzający Niemcy mogą cieszyć się bogactwem wspaniałej kultury i sztuki, oraz piękną przyrodą i doskonałymi warunkami do wypoczynku. Pomimo że wiele miast nimieckich zostało doszczętnie zniszczonych podczas drugiej wojny światowej, rok rocznie rząd przeznaczał ogromne fundusze na ich odbudowę (w ten sposób Niemcy zostały bardzo szybko odbudowane). Korzystano przy tym z oryginalnych planów nie tylko miast ale i samych budynków. Dzięki temu dziś Niemcy mogą ponownie cieszyć się ich świetnością. W przepiękny krajobraz Niemiec wpisały się niesamowite zamki i pałace budowane na skałach oraz stromych zboczach gór, a także małe tradycyjne wioski, w których często organizowane są festyny piwa, win, i specjałów regionalnej kuchni. W Niemieckich Alpach znajdziemy liczne jeziora i rezerwaty przyrody, a także wiele wspaniałych miejscowości uzdrowiskowych. Niemcy to bardzo interesujący kraj. Wszyscy wiemy, że Niemcy to piwosze, na terytorium Niemiec produkuje się dziś ponad 6 tysięcy gatunków piwa; piwo jest też jednym z najbardziej znanych i eksportowanych artykułów spożywczych Niemiec. Picie piwa ma tu charakter obrzędów - takich jak organizowany rok rocznie i przyciągający do Niemiec setki tysięcy turystów z całego świata "Oktober Fest". Niemcy to także smakosze chleba (ponad 300 gatunków) oraz wina. Wino na terytorium Niemiec produkuje się na trzynastu obszarach (Anbaugebiet), a wino każdego z nich charakteryzuje się swoistym smakiem, są to na przykład: RheingauNahe, Pfalz, Rheinhessen, Franken, Mosel-Saar-Ruwer, Mittelrhein, Ahr, Hessische Bergstrasse, Saale/Unstrut, Sachsen, Wűrttemberg. Niemcy to kraj bardzo przyjazny turystom - gorąco polecamy.

Wyszukiwarka Google

Mapa Niemiec Google

Dokładna mapa Niemiec

mapa Niemiec

Hotele i Turystyka

Lufthansa PL oferuje połączenia do ponad 190 miast w 78 krajach świata.
Hotels.com to największy portal hotelowy w internecie oferujący upusty cen nawet do 70%
lastminute.com to oferty fantastyczne last minute !!! Przeloty, Wycieczki, Hotele!
Find your perfect holiday
Expedia.co.uk wycieczki turystyczne, przeloty i hotele, oferty wakacyjne
Terminal A bardzo dobra wyszukiwarka tanich lini lotniczych, częste promocje
Travelodge ma w swojej ofercie ponad 2 miliony pokoi na całym świecie - zobacz!!!
QuickRooms to bardzo tanie pokoje i wakacyjne promocje w hotelach, wiele super ofert!
Hostel Bookers w ofercie ponad 1500 hosteli, czyste pokoje, tanio i bezpiecznie
Opodo.co.uk najlepsza wyszukiwarka przelotów, hoteli, wycieczek, wakacji